Lubiechowa to doskonały punkt wypadowy do wycieczek w kotlinę jeleniogórską. Dla miłośników aktywnego wypoczynku proponujemy atrakcyjne trasy wycieczkowe.
Malownicze okolice zachęcają do przejażdżek rowerem oraz pieszych wędrówek.
Miejsce rozrywki dla dzieci i dorosłych, miłośników mocnych wrażeń i aktywnej zabawy. Dobra zabawa na świeżym powietrzu z zapachem lasu.
W Parku znajduje się 45 atrakcji linowych:
Jedną z atrakcji jest niezwykle widowiskowy zjazd tyrolski nad wodą liczący 150 metrów długości.
Trasa łatwa - 12 atrakcji: kroczek, skakanka, tunel siatkowy, huśtawki, równoważnia, gąsienica, platformy H, linki pionowe, dywanik, wiszące schody, tyrolka, ścianka wspinaczkowa.
Trasa średnia- 27 atrakcji: ścianka, spirala, kładka wahliwa, trapezy szeregowe, U wielokrotne, belki E, palisada z makaronami, tramwaje, drabinka, U szeregowe, lwie obręcze, huśtawki, mosty zwodzone, siatka pionowa, siatka U, wagi, platformy H, belki V, kładka zyg-zag, linki pionowe, kroczek, most birmański, tyrolka 25m, drabinka, tyrolka 150m, dywanik, szachownica
Trasa z wariantem trudnym- 30 atrakcji: trasa średnia + skok indiański, strzemiona, kołki Trasa szkoleniowa- 3 atrakcje: tyrolka, skok indiański, most dwulinowy.
Godziny pracy parku linowego Meander:
Single tracki w Górach Kaczawskich – 60 kilometrów tras rowerowych dla początkujących i średniozaawansowanych:
Romański kościół św. Jana i Katarzyny Aleksandryjskiej w Świerzawie
Ostrzyca - wzgórze o wysokości 501 m n.p.m. w południowo-zachodniej Polsce na Pogórzu Kaczawskim będącym częścią Pogórza Zachodniosudeckiego.
Wieża widokowa na wzgórzu Zawodna 445 m n. p. m. - drewniana wieża widokowa w Gozdnie, jeden z najlepszych punktów widokowych na Pogórzu Kaczawskim. Z platformy genialnie widać Rudawy Janowickie oraz Karkonosze na czele ze Śnieżką.
Sauna fińska
W saunie organizm poddany jest działaniu suchego, gorącego powietrza, które w krótkich okresach czasu ma podwyższoną wilgotność, oraz działaniu niskich temperatur podczas schładzania ciała zimną wodą i powietrzem. Sauna fińska w równym stopniu oczyszcza duszę oraz ciało. Pod wpływem ciepła rozszerzają się pory, a szkodliwe produkty przemiany materii usuwane są z potem. Skóra staje się idealnie gładka, oczyszczona, jedwabiście miękka i piękna. Para wytwarzana poprzez oblewanie gorących kamieni wodą, korzystnie jonizuje powietrze, co zapobiega zmęczeniu, nerwowości i niepokojowi. Pod wpływem wysokiej temperatury naczynia krwionośne ulegają rozszerzeniu, w efekcie czego stabilizuje się ciśnienie tętnicze. Po saunie mijają dolegliwości powstałe na tle nerwowym, takie jak bóle żołądka, bezsenność i gwałtowne bicia serca. Korzystanie z sauny pobudza aktywność układu krążenia i wzmacnia przemianę materii wspomagając proces odchudzania.
Temperatura waha się tutaj w granicach 85-100°C; wilgotność powietrza w kabinie to 5-15%.
Sauna parowa
Korzystanie z łaźni parowej to relaks dla ciała, obniżają napięcie mięśni i odprężają umysł. Kąpiel w łaźni parowej działa orzeźwiająco. Kłęby pary, penetrując skórę, dokładnie ją oczyszczają i regenerują. Skóra po kąpieli jest wyjątkowo gładka i miękka. Gorąca para działa korzystnie przy chorobach dróg oddechowych, bólach reumatycznych. Pobyt w kabinie uprzyjemnia aromat wymieszany z rozgrzanym powietrzem. Pozwala na korzystanie z dobrodziejstw kąpieli parowej tym wszystkim, którzy źle znoszą gorące powietrze sauny. Dzięki panującym w niej warunkom możliwe jest o wiele dłuższe korzystanie z jej regenerujących walorów niż w saunach tradycyjnych.
Temperatura waha się tutaj w granicach 50-55°C; wilgotność powietrza w kabinie 95-100%.
Strona używa cookies w celach statystycznych i funkcjonalnych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie, zgodnie z polityką prywatności.
Grota solna
To pomieszczenie wypełnione blokami solnymi. W grocie solnej panuje mikroklimat zbliżony do tego, jaki jest nad morzem. Powietrze jest czyste i wysoko zjonizowane, co korzystnie wpływa na układ oddechowy i funkcjonowanie organizmu. Seanse w grocie solnej mogą być uzupełnieniem terapii leczniczej, dają możliwość oddychania nasyconym minerałami powietrzem. W mikroklimacie jaskini solnej uwalniają się tak istotne dla zdrowia,
dobrego samopoczucia człowieka oraz prawidłowej pracy i ochrony organów wewnętrznych pierwiastki jak jod, wapń, żelazo i magnez, potas, brom i selen, który wpływa szczególnie na wygląd i kondycję skóry, a także miedź, która ma silne działanie antygrzybiczne. W czasie pobytu można podrzemać, czemu sprzyja zresztą wystrój wnętrza. W czasie snu organizm szybciej i efektywniej przyswaja mikro i makroelementy, a dzięki drzemce redukcja stresu jest bardziej skuteczna. Oprócz inhalacji pobyt w grocie solnej pozwala na relaks i odprężenie, wewnątrz panuje półmrok, odtwarzana jest łagodna muzyka relaksacyjna, a sam seans odbywa się na leżakach. Do groty wchodzi się przewiewnym, wygodnym najlepiej sportowym stroju w osłonkach na obuwie lub wskarpetkach.
Jednorazowy pobyt w grocie solnej trwa zazwyczaj 45 minut. W celach relaksacyjnych i dla profilaktycznej inhalacji grotę można odwiedzać dowolnie w zależności od upodobań. W celach leczniczych, aby terapia mogła być skuteczna, należy odbyć serię co najmniej dziesięciu regularnych seansów, z reguły powtarzanych 2-3 razy w tygodniu.
Dla kogo jest wskazana grota solna? Właściwości prozdrowotne przebywania w grocie solnej.
Właściwie nie ma żadnych ograniczeń wiekowych dotyczących seansów w jaskini solnej, wdychanie takiego aerozolu jest wskazane zarówno dla małych dzieci (nawet kilkumiesięcznych), jak i dla osób starszych. Między innymi z tego powodu popularnością cieszą rodzinne wizyty w grocie solnej. Oczywiście wszystkie zdrowe osoby mogą bez przeszkód korzystać z takich inhalacji i z pewnością przy regularnych seansach odczują poprawę samopoczucia. Mikroklimat ma korzystny wpływa na układ oddechowy, układ nerwowy i układ krążenia. Wzmacnia też układ odpornościowy. Korzystny wpływ przebywania w grocie solnej zauważono również u osób z nadwagą. Gdy chodzi o wskazania medyczne, przebywanie w grocie solnej jest zalecane przy takich schorzeniach, jak:
Przeciwwskazania do przebywania w grocie solnej
przebywanie w grocie solnej nie jest wskazane dla osób cierpiących na nadczynność tarczycy. Jaskiń solnych nie powinny również odwiedzać osoby uczulone na jod i inne minerały zawarte w aerozolu.
Do przeciwwskazań należy również:
Dzięki wizycie w grocie solnej zyskamy:
Regulamin groty solnej
- grota solna to miejsce wyciszenia, spokoju i relaksu
- w czasie seansu zalecany jest wygodny strój, do groty należy wchodzić w białych skarpetkach
- po wejściu do groty należy wygodnie ułożyć się na leżaku, rozluźnić,
poddać się działaniu mikroklimatu oraz muzyki relaksacyjnej
- podczas seansu obowiązuje cisza
- do groty nie wnosimy jedzenia i picia
- w grocie prosimy nie dotykać ścian ani elementów wystroju wnętrza
- prosimy nie wynosić z groty kryształów soli
- przed wejściem do groty prosimy nie używać intensywnych kosmetyków ( dezodoranty, perfumy itp. )
- w przypadku złego samopoczucia należy niezwłocznie opuścić grotę
- na seanse obowiązuje wcześniejsza rezerwacja
Tężnia solankowa
Zbudowana jest z gałązek brzozowych, która jest wolna od grzybów i bakterii, działa antybakteryjnie i oczyszczająco na cały organizm. Rozprowadzana solanka spływa swobodnie po gałązkach, a ruch powietrza powoduje jej intensywne oddziaływanie. Dzięki temu w pomieszczeniu wytwarzany jest intensywny aerozol bogaty w mikroelementy, takie jak jod i brom. Obecność bromu wpływa
uspokajająco na układ nerwowy, rozszerza też oskrzela, jod odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie tarczycy, natomiast wapń zawarty w aerozolu solanki posiada właściwości antyalergiczne. Specyficzny mikroklimat tężni, będący naturalnym leczniczym inhalatorium, zbliżony jest do klimatu, który panuje nad morzem. 45- minutowa aerozoloterapia powietrzem nasyconym solanką sprawia, że dawka jodu jaką pochłaniamy, porównywana jest do dawki przyjętej w ciągu trzech dni spędzonych nad morzem.
Tężnia Solankowa to profilaktyczny zabieg fizjoterapeutyczny przy:
Jak często należy korzystać z Tężni Solankowej?
Według zaleceń, 45-minutowe seanse 2-3 razy w tygodniu powinny dać
wymierne efekty zdrowotne już po kilku tygodniach.
Komu dedykowana jest tężnia:
Przeciwwskazania do korzystania z tężni:
Najefektywniejsze działanie solanki zachodzi podczas tzw. hiperwentylacji, czyli zwiększonego wchłaniania mikroelementów spowodowanego wcześniejszym wysiłkiem fizycznym. Dlatego szczególnie polecamy seans w tężni bezpośrednio po basenie, saunie czy siłowni.
Kąpiel w jacuzzi to idealne antidotum na stres oraz napięcie nerwowe. Hydromasaż neutralizuje bóle, ujędrnia skórę oraz rozluźnia mięśnie. Dodatkowym atutem kąpieli w jacuzzi jest pomoc w likwidacji bólów głowy oraz chronicznym skurczów mięśni. Podczas kąpieli w jacuzzi wytwarzane są przez organizm endorfiny, które zmniejszają uczucie bólu i przyczyniają się do całkowitego odprężenia oraz uczucia dobrego nastroju. Kąpiel w jacuzzi pozwala cieszyć się czasem spędzonym z rodziną lub przyjaciółmi, jest doskonałym miejscem na pogawędkę, relaks po ciężkim dniu pracy lub na miłe chwile w obecności ukochanej osoby.